• تاریخ : ۲۵ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : آستارا

نخستین نشست شورای سیاستگذاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و پنجمین اجلاس جهانی صدا با حضور معاون صدا، جمعی از مدیران و اساتید ارشد رسانه و بعضی از مدیران رادیو در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، با حضور دکتر حمید شاه‌آبادی معاون صدا، دکتر حسن خجسته معاون اسبق صدا و عضو هیات علمی دانشگاه، دکتر محمدحسین صوفی معاون اسبق صدا و دبیر شورای نظارت بر صداوسیما، نورالدین جعفری قائم مقام معاونت صدا، جمعی از مدیران و اساتید رسانه و بعضی از مدیران معاونت صدا، نخستین نشست شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی رادیو و پنجمین اجلاس جهانی صدا در سالن جلسات معاونت صدا برگزار شد.

معاون صدا در ابتدای این مراسم ضمن خوشامدگویی به حاضران در این نشست گفت: جمع حاضر جمع سنگین و وزینی هست که در جریان تحولات رسانه هستند. قطعاً یک جشنواره بین‌المللی و تأثیرگذار نیازمند حضور اشخاصی هست که جشنواره را بشناسند تا از رهگذر این اتفاق ارزشمند، بتوانیم گام‌های رو به جلو برداریم. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های اینجانب از ابتدای حضور در معاونت صدا راه‌اندازی مجدد جشنواره بین‌المللی رادیو بود که ان‌شاءالله با همکاری شما بزرگواران خواهیم توانست این جشنواره را احیا کنیم.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا به طور جدی موضوع خلاقیت را از بستر این جشنواره استخراج کنیم، تصریح کرد: در دنیای کنونی که میدان رقابت رسانه‌ای تغییر کرده و مدیریت تولید را تحت الشعاع قرار داده هست، باید بتوانیم در بستر جشنواره بین‌المللی رادیو خلاقیت‌ها و بسترهای نوینی را ایجاد کنیم.

معاون صدا با اشاره به اینکه رادیویی‌ها پرتلاش، قانع و کم توقع هستند که اگر به آنها میدان داده شود، اتفاقات بزرگی را در بستر رسانه رقم می‌زنند، افزود: برگزاری جشنواره بین‌المللی رادیو فرصتی برای کشف و شناخت نیروهای خلاق و استعدادهای جدید هست که می‌تواند زمینه‌ساز بروز ایده‌ها و افکار نو در رسانه رادیو باشد. علاوه بر این با توجه به تحولات بین المللی و رخدادهایی که در جهان در حال اتفاق هست، برگزاری جشنواره بین المللی رادیو در این برهه زمانی را لازم و ضروری می سازد.

دکتر شاه‌آبادی استفاده از خرد و تفکر جمعی برای برگزاری شایسته چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی رادیو و پنجمین اجلاس جهانی صدا را لازم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: آنچه از شورای سیاستگذاری این دوره از جشنواره انتظار داریم این هست که با ایجاد بارش فکری، تمام توان خود را در راستای ارائه مدل مؤثر و موفق از جشنواره ارائه کنند.

وی دقت در انتخاب هیات داوران جشنواره، مشخص کردن مهم‌ترین اهداف و محورهای پیش‌رو، ارائه ایده‌ها و نقطه نظراتی که می‌تواند این دوره از جشنواره را متمایز کرده و ارتقاء بخشد و … را ضروری دانست که می‌تواند گام‌های جدی در راستای پیشرفت همه‌جانبه و افزایش سطح رسانه رادیو به ویژه در حوزه محتوا را به دنبال داشته باشد.

دکتر حسن خجسته معاون اسبق صدا و عضو هیات علمی دانشگاه نیز در این نشست از برگزاری مجدد جشنواره بین المللی رادیو ابراز خرسندی کرد و گفت: برگزاری جشنواره ای با عنوان جشنواره بین المللی رادیو و اجلاس جهانی صدا سبب می شود تا نیروهای این رسانه احساس عزت و قدرت کنند؛ چرا که این جشنواره جشنواره‌ای کاملاً رادیویی هست.

وی فلسفه برگزاری جشنواره رادیو را نشان دادن قدرت رسانه رادیو و دلیلی برای بهتر دیده شدن این رسانه دانست و تصریح کرد: دانش نظری خوبی در رسانه رادیو وجود دارد و آن این هست که حرف‌های رادیو را باید رادیویی‌ها بزنند. پس باید تلاش کنیم تا این جشنواره، زمینه‌ساز بهتر دیده شدن رسانه رادیو باشد و بتواند استعدادهای نهفته در این حوزه را شکوفا سازد. می‌توان گفت برگزاری جشنواره بین المللی رادیو برای این رسانه اعتبار داخلی و بین المللی ایجاد می کند.

دکتر محمدحسین صوفی معاون اسبق صدا و دبیرگوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما