• تاریخ : ۱۰ام اردیبهشت ۱۳۹۷
  • موضوع : آستارا

مهمترین سرمایه یک کشور نیروی جوان آن کشور هست که با استعدادترین آنها در مدرسه و دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، بعضی از آنان نیز «طریق بسمل» شدن پیش می‌گیرند و همچون «علی‌اکبر» در کربلای جبهه‌های ایران حماسه خلق می‌کنند.

به گزارش ایسنا، نمی‌شود تنها به سن و سال فرماندهان جنگ نگاه کرد؛ این پوسته جوان‌گرایی هست. مغز و محتوای آن، روحیه‌ای بود که در کشور وجود داشت و باعث می‌شد جوانان عمل خود را عرضه کنند، تلاش آن‌ها دیده شود و مشکلات و بن‌بست‌های کشور از میان بروند. در زمان جنگ، یک کشش و تمایل دوسویه برای بهره‌وری از توان جوانان به وجود آمد.

جوانانِ پای‌کار و مصممی که بدون توقع جایگاه، آمدند و بار اصلی کشور، یعنی جنگ را روی دوش خود گذاشتند و مدیران و سیاستمداران کشور که از این اتفاق، استقبال  و فضا را برای آن‌ها مهیا کردند. این انطباق اراده‌ها، همچون شهامت و شهادت طلبی حضرت علی‌اکبر(ع) تاریخ‌ساز شد و حماسه دفاع مقدس ما در برابر تهاجم عراق را خلق کرد. فضای شکل‌گرفته متعاقب انقلاب اسلامی و رهبری امام خمینی با بینشی توحیدی در این اتفاق دوران‌ساز، سهم بسزایی دارد و عوامل متعددی را می‌توان برای انطباق طرفینی اراده‌ها در زمان جنگ برشمرد.

به همین مناسبت به نیابت از جوانان شهید و به پاس حضور هشت سال آن‌ها در آوردگاه جبهه، هشت شهید تخریبچی جوان را از لشکر ۱۰ سیدالشهدا(ع)  معرفی می‌کنیم.

یادشان گرامی و راهشان پر رهرو.

غلامرضا کاظمی

شهادت: عملیات «بیت المقدس ۴ » فروردین ماه ۶۷ شاخ شمیران

سیدعبدالله کهندل

شهادت: شهریورماه ۶۶، سردشت(بلفت)

داوود ابراهیمی

شهادت عملیات «نصر۴»، تیرماه ۶۶ ماووت

علی‌اکبر طحانی

شهادت: بمباران شیمیایی دربندیخان، فروردین ۶۷

 

فتح‌اله محمدخانی گرامیباد

شهادت:۱۰فروردین ۱۳۶۷

عبدالعلی روشنی

شهادت: عملیات «بیت‌المقدس۲»

ارتفاعات قمیش، دی ماه۶۶

اصغر رحیمی

شهادت : ۳۱ مرداد ۱۳۶۷، جاده بوکان مهاباد

حمیدرضا دادو

شهادت: عملیات «نصر۴»، تیرماه ۶۶، ماووت

انتهای پیام

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما